Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna od Garderoba GREEN ROSE

Bielizna termoaktywna od Garderoba GREEN ROSE z 100% naturalnej i delikatnej wełny merino.

Bielizna termoaktywna a wełna merino

Dlaczego właśnie wełna merino? Na dzisiejszym rynku do wyboru są ubrania z tkanin różnego zestawu: syntetycznych, naturalnych, z domieszkami lub bez.. Jak się nie pomylić wybierając ubrania termoaktywne? Jeżeli państwu sympatyzuje ekologiczność, zdrowy tryb życia i troska środowiskiem to napewno przypadnie do gustu bielizna termoaktywna dla całej rodziny. Wełna merino - to wełna z górskich owiec merynosowych, które mają żyć w ciągle zmieniających się warunkach. Może to być nieskończony upał lub niezmierny chłód. Już na podstawie tego faktu, możno wywnioskować, że wełna merino jak najlepiej nadaje się do szycia bielizny termoaktywnej. Wełna z merynosów, chociaż i trudno w to uwierzyć, całkiem nie drapie. Mnóstwu ludziom, którym zwykła wełna, ubrana bezpośrednio na nagie ciało gryzie, merino jest całkowitym odkryciem. Ważne jest dodać, merino pasuje dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju alergie i wrażliwości, ponieważ nie gromadzi w sobie alergenów, więc jest całkowicie bezpieczna i dla dzieci i dla starszych ludzi.

Merino sport - jakie zalety?

Bielizna termoaktywna i inne ubrania z wełny merino są naturalnie oddychające, a przy tym jest hipoalergiczna, ognioodporna, bardzo wytrzymała, łatwa w pielęgnacji i chroni przed promieniowaniem UV. W odróżnieniu od syntetycznej termo bielizny, włókna merino nie są tak ściśle utkane, naturalnie odprowadzają gromadzącą się wilgoć (przeważnie pot), pozostawiając za tym ciało suchym i ciepłym. Dzięki specjalnej struktórze samych włókien merino, ubrania nie gromadzą w sobie żadnych zapachów, więc nie potrzebują tak częstego prania jak inne ubrania. Ubrania z wełny merino są niezykle delikatne, więc nawet ludzie, którzy poprzez cierpienia na uczulenia nie mogli nosić zwykłych swetrów wełnianych, mają możliwość polubienia wełny merino. Przy wszystkich zaletach, które decydują o unikalności wełny merynosów, jej produkcja doskonale wpisuje się w współczesną politykę ekologiczną. Merino jest surowcem w pełni odnawialnym i biodegradowalnym. Badania dowodzą, że prawie całkowitą biodegradację ubrania z wełny merino potrzebują około 9 miesięcy. Syntetyka zaś rozkłada się latami.

Ubrania z wełny merino

Wełnę z merynosów doceniło już wielu znanych jak i mniej producentów odzieży turystycznej i innych ubrań. Popularność tego surowca znajduje się fali trendu. Sporo marek wprowadza produkty z dodatkiem wełny merino, inne zaś stawią tylko na 100% merino. Ubrania z wełny merino sprawdzą się podczas każdej pory roku. Można je śmiało zakładać do biegu, zwłaszcza w górach, do zwykłego trekkingu, wspinaczki wysokogórskiej, jazdy na nartach, nurkowania, wędkowania czy wreszcie spacerów. W podsumowaniu warto jeszcze raz podkreślić, iż bielizna termoaktywna i ubrania z wełny merynosów to uniwersalne rozwiązanie dla osób lubiących aktywnie spędzać czas – zda egzamin jako doskonały termoizolator w zimie oraz zmniejszy pragnienie chłodu w upalne dni, a także dla ludzi cierpiącyh na alergie lub ludzi, którzy są znieczulone do zwykłej wełny. To niezastąpione elementy garderoby dla sportowców, alpinistów i turystów. Także ważne wspomnieć, podczas prania ubrań i bielizny termoaktywnej z wełny merino, nie należy używać żadnych proszków zmiękczających, ponieważ merino sama po sobie jest niezykle miękka i delikatna.

Merino - podstawowe fakty:

 • merino jest naturalnym i ekologicznym surowcem;
 • ma właściwości termoregulacyjne;
 • naturalnie oddycha;
 • nie gromadzi zapachów;
 • dzięki swojej struktórze, świetnie odprowadza wilgoć, pozostawiając ciało suchym i ciepłym;
 • ma cechy samooczyszczania się;
 • wcale nie gryzie, jest delikatna i miękka;
 • ubrania z węłny merino pasują dla ludzi cierpiących na alergie i znieczulenia;
 • chromi przed UV płomieniami;
 • jest ognioodporna;
 • odzież jest w stanie przetrwać nawet bardzo długie użytkowanie;
 • nie potrzebuja szczególnej pielęgnacji;
 • podczas prania nie należy używać środków zmiękczających - merino jest niezwykle delikatna i miękka;
 • odzież z wełny merynosowej podlego szybkiemu rozkładaniu się, w odróżnieniu od włókien syntetycznych;
 • jest delikatna i lekka;
 • bezpieczna dla dzieci.